Informacja Administratora

O przedszkolu

Przedszkole nr 424 im. Królowej Marysieńki w Warszawie zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W naszym przedszkolu stwarzamy możliwości wszechstronnego rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonego potencjału, stawiamy na intelektualną kreatywność, ponieważ wychodzimy z założenia, że odkrycie i rozwój dziecięcych możliwości jest kluczem do zdobywania wiedzy, samodzielnego rozwiązywania problemów, badania i doświadczenia, a także współpracy i współdziałania. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętność wykorzystania zasad savoir – vivre w codziennym życiu, a także promujemy dbanie o zdrowie i edukację sportową.

Dysponujemy nowoczesną bazą przy ul. Flatta 7, w skład której wchodzi jedenaście bogato wyposażonych sal dydaktycznych z łazienkami, dwie w pełni wyposażone sale gimnastyczne, dwa zadaszone tarasy duży ogród przedszkolny. Posiadamy również bogate zaplecze dydaktyczne, m.in. stolik i tablice interaktywne, zestaw nagłośnieniowy, programy multimedialne i wiele innych.

Naszym atutem jest także własna kuchnia podająca zbilansowane posiłki, a w grupach starszych śniadania podawane w formie ,, szwedzkiego stołu” .

W naszym przedszkolu pracują wykwalifikowani i kreatywni nauczyciele, którzy oferują dzieciom ciekawe zajęcia oraz atrakcyjne metody nauczania w przyjaznej i radosnej atmosferze. Dzieci otoczone są fachową pomocą specjalistów: logopedy i psychologa. Naszym podopiecznym zapewniamy realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz autorskich programów opracowanych przez naszych nauczycieli.

Przedszkolakom oferujemy zajęcia sportowe, muzyczne, logopedyczne a także zajęcia z języka angielskiego w ramach podstawy progrmowej.

Uczestniczymy w różnego rodzaju akcjach charytatywnych o zasięgu regionalnym i krajowym np. ,,Szlachetna Paczka”, ,,Serce za odwagę”, a także w konkursach, przeglądach tanecznych, teatralnych oraz plastycznych.

Nasze przedszkolaki nie lubią nudy, dlatego organizujemy liczne uroczystości, wycieczki o charakterze turystyczno- poznawczym, warsztaty tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, akcje charytatywne, prowadzimy zajęcia otwarte, warsztaty i konsultacje w ramach współpracy z rodzicami, przedstawienia teatralne, koncerty, Dni Edukacyjne takie jak: ,,Tydzień Dobrych Manier”, ,, Dzień Ziemi”, ,, Dzień Przedszkolaka” itp.

Jako placówka oświatowa współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, z innymi placówkami oświatowymi, instytucjami i organizacjami pozarządowymi a także ze służbami mundurowymi.

Przedszkole posiada: Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” oraz ma opracowaną koncepcję pracy przedszkola.

Przedszkole pracuje na podstawie: Ustawy Prawo Oświatowe, Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, Karty Nauczyciela, Koncepcji Pracy Przedszkola.