Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O przedszkolu

Przedszkole nr 424 im. Królowej Marysieńki w Warszawie zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W naszym przedszkolu stwarzamy możliwości wszechstronnego rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonego potencjału, stawiamy na intelektualną kreatywność, ponieważ wychodzimy z założenia, że odkrycie i rozwój dziecięcych możliwości jest kluczem do zdobywania wiedzy, samodzielnego rozwiązywania problemów, badania i doświadczenia, a także współpracy i współdziałania. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętność wykorzystania zasad savoir – vivre w codziennym życiu, a także promujemy dbanie o zdrowie i edukację sportową.

Dysponujemy nowoczesną bazą przy ul. Flatta 7, w skład której wchodzi jedenaście bogato wyposażonych sal dydaktycznych z łazienkami, dwie w pełni wyposażone sale gimnastyczne, dwa zadaszone tarasy duży ogród przedszkolny. Posiadamy również bogate zaplecze dydaktyczne, m.in. stolik i tablice interaktywne, zestaw nagłośnieniowy, programy multimedialne i wiele innych.

Naszym atutem jest także własna kuchnia podająca zbilansowane posiłki, a w grupach starszych śniadania podawane w formie ,, szwedzkiego stołu” .

W naszym przedszkolu pracują wykwalifikowani i kreatywni nauczyciele, którzy oferują dzieciom ciekawe zajęcia oraz atrakcyjne metody nauczania w przyjaznej i radosnej atmosferze. Dzieci otoczone są fachową pomocą specjalistów: logopedy i psychologa. Naszym podopiecznym zapewniamy realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz autorskich programów opracowanych przez naszych nauczycieli.

Przedszkolakom oferujemy zajęcia sportowe, muzyczne, logopedyczne a także zajęcia z języka angielskiego w ramach podstawy progrmowej.

Uczestniczymy w różnego rodzaju akcjach charytatywnych o zasięgu regionalnym i krajowym np. ,,Szlachetna Paczka”, ,,Serce za odwagę”, a także w konkursach, przeglądach tanecznych, teatralnych oraz plastycznych.

Nasze przedszkolaki nie lubią nudy, dlatego organizujemy liczne uroczystości, wycieczki o charakterze turystyczno- poznawczym, warsztaty tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, akcje charytatywne, prowadzimy zajęcia otwarte, warsztaty i konsultacje w ramach współpracy z rodzicami, przedstawienia teatralne, koncerty, Dni Edukacyjne takie jak: ,,Tydzień Dobrych Manier”, ,, Dzień Ziemi”, ,, Dzień Przedszkolaka” itp.

Jako placówka oświatowa współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, z innymi placówkami oświatowymi, instytucjami i organizacjami pozarządowymi a także ze służbami mundurowymi.

Przedszkole posiada: Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” oraz ma opracowaną koncepcję pracy przedszkola.

Przedszkole pracuje na podstawie: Ustawy Prawo Oświatowe, Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, Karty Nauczyciela, Koncepcji Pracy Przedszkola.