Informacja Administratora

Historia Rodziny

Pani Daniela to energiczna, choć nieco wycofana starsza kobieta. Przez wiele lat była panią domu - prowadziła go, zajmowała się czwórką dzieci. Jeśli pracowała to dorywczo (pomagała w polu, trochę szyła), ale to mąż zabezpieczał przyzwoity byt Rodzinie, choć życie z nim nie było łatwe. Wszystko się zmieniło, gdy małżeństwo się rozwiodło. Dzieci już były usamodzielnione. Pani Daniela nie załamała się, zamieszkała ze schorowaną i straszą już matką. Zarejestrowała się w urzędzie pracy, skończyła kursy opiekuna osób starszych, chciała tak zarabiać na życie, ale nie było wolnego miejsca. Po śmierci mamy przejęła małe mieszkanie z ogródkiem i postanowiła zawalczyć o alimenty dla siebie od byłego męża, ale mężczyzna nagle zmarł. Potem przyjęła do siebie brata, któremu zawaliło się życie, a potem też pogorszyło zdrowie. Jest po poważnych operacjach, przez co jest trudny w kontaktach, ale pomagają sobie nawzajem — on dokłada się do rachunków, ona pierze, gotuje, zmienia pościel. Mimo wszystko razem jest im łatwiej.

Codzienność Rodziny

Pani Daniela niechętnie opowiada o trudnej codzienności, ale rozpromienia się, gdy rozmowa schodzi na temat dotyczący ogródka. Uprawianie go daje kobiecie dużo radości, miała swoje wiśnie, były też pomidory i ogórki. Oprócz satysfakcji reperuje to budżet. Nie boi się pracy, sama łatała dach, bo brat nie jest w stanie pomóc. "Marzenia? już dawno zapomniane, żeby gorzej nie było. Mam własny kąt, skromny ale swój. Jestem jeszcze w miarę sprawna, pomagam bratu i roboty się nie boję, nie ma co narzekać póki zdrowie jest". Rodzeństwo utrzymuje się z renty chorobowej pana Jana i zasiłku socjalnego kobiety, które wynoszą w sumie 2242 zł. Po odliczeniu opłat mieszkaniowych
i kosztów leków (ok. 1210 zł) dochód na jednego członka Rodziny to 516 zł miesięcznie.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Zestaw pościeli kołdra, poduszka

Posiadana pościel, kołdry i poduszki są już stare i zniszczone, ciągle służą bo nie ma mowy o zainwestowaniu w nowe.

1. Środki czystości
  2. Sprzęty gospodarstwa domowego

Żelazko, obecne ma piętnaście lat, jest obawa że zaraz skończy się okres jego używania i deska do prasowania, której Pani nigdy nie miała, zawsze prasowała na stole.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata, Cukier, Kawa, Olej, Ryż, Dżem, Kasza, Konserwy mięsne, Makaron, Konserwy rybne, Mąka, Owoce i warzywa w puszkach, Mleko, Płatki śniadaniowe, Inne (Czekolada, kakao, przecier pomidorowy, soki owocowe)

Środki czystości